Dzień Otwarty Szkoły

Dzień Otwarty u Sienkiewicza rozpoczął się od krótkiej części informacyjno-artystycznej, którą prowadziły uczennice: Zuzia Przybyszewska z kl. 6f i Oliwka Bujko z kl. 5c. Rodziców i przyszłych pierwszaczków SP2 serdecznie przywitała Pani Dyrektor Krystyna Bielecka-Zagórna oraz opowiedziała krótko o szkole i jej zaletach, np. o systemie jednozmianowym w klasach 1-3. Później pięknie zaśpiewały dziewczęta z zespołu wokalnego Marudy, a nie mniej pięknie i porywająco zatańczyły dzieci z kl. 2b. Zespołem wokalnym Marudy opiekuje się p. Dorota Gąsior i prowadzi ona zajęcia zarówno w klasach 1-3, jak i 4-8. Natomiast mali tancerze trenują na terenie naszej szkoły pod okiem p. Irminy Łachacz. Krótka część artystyczna zakończyła się zagrzewającym pierwszaków wezwaniem: "Atrakcji więc nie brak, stemple zbieraj do kart! 3,2,1,0, start!!"
I przyszli uczniowie klas pierwszych pognali jak wicher zbierać upragnione stemple, zwiedzać szkołę i wspaniale się przy tym bawić, bo naprawdę atrakcji nie brakowało. Np. w s. 20 młodzi mikrobiolodzy zgłębiali tajniki małych organizmów. Chętni dostali nawet patyczaki ze szkolnej hodowli. Eksperymentowano również w s. 52, z tym że były to eksperymenty chemiczne.
W sali 11 p. Paweł Zaranek prezentował roboty konstruowane na zajęciach robotyki, które prowadzi w naszej szkole. Specjalnie na Dzień Otwarty zrobił robota z logo SP2 :)) Można też było pograć na Dywanie Interaktywnym, które znajdują się na korytarzach i mogą z nich na co dzień korzystać nasi uczniowie :) Wielkim zainteresowaniem cieszyły się także rysunki fluorescencyjne zaprezentowane w s. 34. A kto zajrzał do a. 40, poznał nasze Zagłębie  Matematyczne, którym opiekuje się p. Agata Markowicz-Narękiewicz. Nawet mamy koszulki z logo, by promować stronę Matematyka u Sienkiewicza. Matematyczne zagadki mieliśmy też w innych salach, np. Kodowanie na dywanie, Zagadki logiczne. Można też było pograć w szachy. W naszej szkole działa bowiem koło szachowe.
W pracowni technicznej były pieczone pyszne babeczki. Uczniowie na zajęciach pieką takie babeczki. Swoje stanowisko miało też Koło Misyjne.
Nie zabrakło także zadań językowych, kaligraficznych, historycznych, klocków domino czy gry na instrumentach. Na koniec przyszłe pierwszaczki odebrały Certyfikat Przyszłego Pierwszoklasisty, balon z logo szkoły i słodką niespodziankę. Frekwencja była bardzo duża, aż zabrakło certyfikatów i trzeba było dodrukowywać. Wielu rodziców od razu zapisało w dniu dzisiejszym swoje dzieci do klasy pierwszej SP2, a inni zabrali wnioski o przyjęcie do  klasy pier wszej naszej szkoły do domu z myślą, by zapisać swoją pociechę właśnie do "Dwójki".
Nasi goście mogli też spróbować pysznego popcornu i waty cukrowej ufundowanych przez Radę Rodziców. Nad wszystkim czuwali przemili nauczyciele, członkowie Samorządu Uczniowskiego, którzy służyli swoją pomocą i oprowadzali naszych miłych gości po szkole oraz koordynatorka dzisiejszego Dnia Otwartego, p. Aneta Żak- Izbińską. Piękną dekorację sali przygotowała p. Aneta Miłek-Krzak. Nad sprzętem czuwała p. Gosia Giniewska i to dzięki niej cieszyliśmy się dobrym dźwiękiem.
 Wszystkim zaangażowanym w dzisiejszy dzień: rodzicom, nauczycielom,pracownikom obsługi  serdecznie DZIĘKUJEMY.
MBodnar
Data dodania: 2020-03-06 12:01:46