W dniach 26 - 28 lutego 2024 r. zajęcia zkk i rewalidacyjne z p. Elwirą Szeliwiak są odwołane.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Doradztwo zawodowe

Szanowni Państwo,

           

Rozpoczynam z Państwa dziećmi zajęcia z doradztwa zawodowego. Postaram się wesprzeć ich w tym wyborze. Z uwagi na to, że warto o pewne sprawy zadbać już wcześniej przekazuję kilka istotnych informacji:

 • Jeżeli Państwa dzieci wybierają się do szkoły branżowej I stopnia (dawna szkoła zawodowa), warto zacząć myśleć o praktykach zawodowych. Szkoły branżowe pomagają w szukaniu praktyki dla uczniów, ale tych miejsc może brakować, więc warto zadbać o to samemu. Można szukać praktyk np. przez Cech Rzemiosł Różnych, ale też w prywatnych firmach, które mają uprawnienia do przyjmowania praktykantów.
 • Jeżeli Państwa dzieci, przed rozpoczęciem nauki w szkołach branżowych (1 września) nie będą miały ukończonego 15 roku życia, to pod koniec czerwca lub w wakacje proszę zgłosić się z nimi do Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej na badanie w kierunku uzyskania zgody na praktyczną naukę zawodu (umowa może być zawarta tylko z uczniem, który ukończył 15 rok życia), wcześniej należy umówić termin w poradni tel. 0914183119.
 • Ważne, aby przy wyborze szkoły uwzględnić stan zdrowia, bowiem zarówno w technikum, jak i szkole branżowej konieczna będzie opinia lekarza medycyny pracy. W sytuacji wyraźnych przeciwwskazań do wykonywania wybranego zawodu, uczeń nie będzie mógł się jego uczyć. W sytuacji znaczących problemów zdrowotnych można starać się o uzyskanie opinii PPP o pierwszeństwie w przyjęciu do szkoły ponadpodstawowej.
 • Jeżeli Państwa dzieci nie są jeszcze zdecydowane co do dalszej drogi kształcenia, można umówić je na badanie w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w kierunku określenia zainteresowań zawodowych i uzyskać poradę, telefon jw. Ja również na terenie szkoły będę udzielała indywidualnych porad w tym zakresie. Ważne jest aktywizowanie synów i córek do poszukiwania informacji o szkołach, uaktualniane są one zwykle one pod koniec kwietnia, lecz warto się z nimi zapoznać już teraz, aby uzyskać większe rozeznanie.
 • W drugim półroczu szkoły zazwyczaj organizują dni otwarte, warto skorzystać z zaproszenia i poznać bliżej szkołę, do której wybiera się nasze dziecko, postaram się również organizować w miarę możliwości takie wyjścia, a także spotkania z przedstawicielami zawodów,
 • W tym miejscu chciałabym Państwa szczególnie zaprosić do współpracy – jeżeli ktoś z Państwa chciałby się podzielić informacjami o swojej ścieżce edukacyjnej i swoim zawodzie, to proszę o kontakt poprzez dziennik elektroniczny lub telefonicznie.

 

Pomocne instytucje i linki stron

 1. Kuratorium Szczecin http://www.kuratorium.szczecin.pl
 2. Ośrodek Edukacji Rozwoju - https://www.ore.edu.pl/
 3. Cech Rzemiosł Różnych Goleniów - http://www.cech-goleniow.pl/
 4. Urząd Pracy w Goleniowie - http://pup.goleniow.ibip.pl/
 5. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Goleniowie ul. Maszewska 2, tel. 914183119
 6. Nabór do szkół średnich Szczecina https://nabor.pcss.pl/szczecin/
 7. ZS nr 1 w Goleniowie - http://zs1goleniow.edu.pl/
 8. https://www.szkolna13.pl/
 9. https://www.zsp.nowogard.pl/
 10. https://www.youtube.com/watch?v=uygg-CVSiyw

 

Terminy postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego, a także terminy składania dokumentów do klas pierwszych publicznych szkół ponadpodstawowych: czteroletnich liceów ogólnokształcących, pięcioletnich techników i branżowych szkół I stopnia  oraz klas wstępnych szkół ponadpodstawowych, o których mowa w art. 25 ust. 3 ustawy Prawo oświatowe, na rok szkolny 2023/2024 na terenie województwa zachodniopomorskiego

 

Prezentacja ZS nr 2 w Szczecinie

ZASADY REKRUTACJI do Zespołu Szkół nr 1 w Goleniowie na rok szkolny 2022/2023

Wniosek o przyjęcie do ZS nr1 2023-2024 (wersja PDF)

Wniosek o przyjęcie do ZS nr1 2023-2024 (wersja DOC)

Uszczegółowienie zasad przyznawania punktów za inne osiągnięcia

 

z poważaniem
Elżbieta Szadkowska

Data dodania: 2022-02-23 06:51:54
Data edycji: 2023-05-31 20:38:10
Ilość wyświetleń: 1363
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej