Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Doradztwo zawodowe

Szanowni Państwo,

           

Rozpoczynam z Państwa dziećmi zajęcia z doradztwa zawodowego. Postaram się wesprzeć ich w tym wyborze. Z uwagi na to, że warto o pewne sprawy zadbać już wcześniej przekazuję kilka istotnych informacji:

 • Jeżeli Państwa dzieci wybierają się do szkoły branżowej I stopnia (dawna szkoła zawodowa), warto zacząć myśleć o praktykach zawodowych. Szkoły branżowe pomagają w szukaniu praktyki dla uczniów, ale tych miejsc może brakować, więc warto zadbać o to samemu. Można szukać praktyk np. przez Cech Rzemiosł Różnych, ale też w prywatnych firmach, które mają uprawnienia do przyjmowania praktykantów.
 • Jeżeli Państwa dzieci, przed rozpoczęciem nauki w szkołach branżowych (1 września) nie będą miały ukończonego 15 roku życia, to pod koniec czerwca lub w wakacje proszę zgłosić się z nimi do Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej na badanie w kierunku uzyskania zgody na praktyczną naukę zawodu (umowa może być zawarta tylko z uczniem, który ukończył 15 rok życia), wcześniej należy umówić termin w poradni tel. 0914183119.
 • Ważne, aby przy wyborze szkoły uwzględnić stan zdrowia, bowiem zarówno w technikum, jak i szkole branżowej konieczna będzie opinia lekarza medycyny pracy. W sytuacji wyraźnych przeciwwskazań do wykonywania wybranego zawodu, uczeń nie będzie mógł się jego uczyć. W sytuacji znaczących problemów zdrowotnych można starać się o uzyskanie opinii PPP o pierwszeństwie w przyjęciu do szkoły ponadpodstawowej.
 • Jeżeli Państwa dzieci nie są jeszcze zdecydowane co do dalszej drogi kształcenia, można umówić je na badanie w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w kierunku określenia zainteresowań zawodowych i uzyskać poradę, telefon jw. Ja również na terenie szkoły będę udzielała indywidualnych porad w tym zakresie. Ważne jest aktywizowanie synów i córek do poszukiwania informacji o szkołach, uaktualniane są one zwykle one pod koniec kwietnia, lecz warto się z nimi zapoznać już teraz, aby uzyskać większe rozeznanie.
 • W drugim półroczu szkoły zazwyczaj organizują dni otwarte, warto skorzystać z zaproszenia i poznać bliżej szkołę, do której wybiera się nasze dziecko, postaram się również organizować w miarę możliwości takie wyjścia, a także spotkania z przedstawicielami zawodów,
 • W tym miejscu chciałabym Państwa szczególnie zaprosić do współpracy – jeżeli ktoś z Państwa chciałby się podzielić informacjami o swojej ścieżce edukacyjnej i swoim zawodzie, to proszę o kontakt poprzez dziennik elektroniczny lub telefonicznie.

 

Pomocne instytucje i linki stron

 1. Kuratorium Szczecin http://www.kuratorium.szczecin.pl
 2. Ośrodek Edukacji Rozwoju - https://www.ore.edu.pl/
 3. Cech Rzemiosł Różnych Goleniów - http://www.cech-goleniow.pl/
 4. Urząd Pracy w Goleniowie - http://pup.goleniow.ibip.pl/
 5. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Goleniowie ul. Maszewska 2, tel. 914183119
 6. Nabór do szkół średnich Szczecina https://nabor.pcss.pl/szczecin/
 7. ZS nr 1 w Goleniowie - http://zs1goleniow.edu.pl/
 8. https://www.szkolna13.pl/
 9. https://www.zsp.nowogard.pl/
 10. https://www.youtube.com/watch?v=uygg-CVSiyw

 

Terminy postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego, a także terminy składania dokumentów do klas pierwszych publicznych szkół ponadpodstawowych: czteroletnich liceów ogólnokształcących, pięcioletnich techników i branżowych szkół I stopnia  oraz klas wstępnych szkół ponadpodstawowych, o których mowa w art. 25 ust. 3 ustawy Prawo oświatowe, na rok szkolny 2023/2024 na terenie województwa zachodniopomorskiego

 

Prezentacja ZS nr 2 w Szczecinie

ZASADY REKRUTACJI do Zespołu Szkół nr 1 w Goleniowie na rok szkolny 2022/2023

Wniosek o przyjęcie do ZS nr1 2023-2024 (wersja PDF)

Wniosek o przyjęcie do ZS nr1 2023-2024 (wersja DOC)

Uszczegółowienie zasad przyznawania punktów za inne osiągnięcia

 

z poważaniem
Elżbieta Szadkowska

Data dodania: 2022-02-23 06:51:54
Data edycji: 2023-05-31 20:38:10
Ilość wyświetleń: 1628
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej