Zwierzę, którego nie ma

Podsumowaniem nauki biologii w kl. 6 dla chętnych było takie zadanie: Wymyśl „Zwierzę, którego nie ma” (ale mogłoby być). Stwórz zoologiczny kolaż, hybrydę, nieistniejący gatunek zwierzęcia. Wykorzystaj fotografie, części ciał rożnych zwierząt, kości, pióra, fragmenty sierści, skrzydła owadów, muszle, łuski itp. Zrób, narysuj model/obraz swojego zwierzęcia.
Opisz jego środowisko, tryb życia i przystosowania do warunków. Napisz czym się odżywia i jak porusza. Celem zadania jest nie tylko podsumowanie całorocznej wiedzy na temat zwierząt, ale także uświadomienie sobie ich olbrzymiej różnorodności. Cieszę się, że wśród moich uczniów naleźli się kreatywni pasjonaci biologii, wszystkich zaś zachęcam do rozwijania własnych możliwości.

Iwona Bondar

Data dodania: 2020-06-23 21:47:49