XVIII GMINNY PRZEGLĄD SZKOLNYCH FORM TEATRALNYCH „DUCHY TEATRU”

UWAGA, w maju rusza 18. już Przegląd Teatralny, zapraszamy chętne szkoły z naszej Gminy do wzięcia w nim udziału, szczegóły poniżej.

GMINNY PRZEGLĄD SZKOLNYCH FORM TEATRALNYCH „DUCHY TEATRU" regulamin Wzorem lat ubiegłych mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w XVIII Gminnym Przeglądzie Szkolnych Form Teatralnych „Duchy Teatru", organizowanym dla uczniów klas I- VIII, którzy pragną zaprezentować swoje umiejętności i sprawdzić się na scenie. Organizatorzy: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Goleniowie ul. Szarych Szeregów 14, 72-100 Goleniów tel.: 091 418 21 37 oraz Szkoła Podstawowa nr 4 w Goleniowie ul. Szczecińska 36, 72-100 Goleniów tel.: 091 418 35 60 Cele: - ukazanie roli poznawczej i wychowawczej przedstawień scenicznych, - możliwość zaprezentowania się dzieci na profesjonalnej scenie (teatr/sala widowiskowa), - integracja uczniów, - pobudzenie kreatywności uczniów do samodzielnej twórczości, - doskonalenie umiejętności obserwacji i świadomego odbioru form teatralnych, - szerzenie kultury żywego słowa, bogacenie słownictwa. Regulamin: 1. Przegląd organizowany jest w jednym etapie. 2. Termin i miejsce konkursu: 28 maja 2024r.,godz.: 9.00- 14.00 w goleniowskiej Rampie. 3. Tematyka i forma dowolna- od tradycyjnej baśni do bajki „na wesoło", skeczu kabaretowego czy współczesnej sztuki. Scenka może być fragmentem spektaklu lub innej formy scenicznej (np. dowolnego wiersza, skeczu, musicalu, teatru kukiełkowego, pacynkowego itp.). 4. Przedstawienie nie może przekraczać 15 minut. 5. Szkoła zgłasza swój udział w przeglądzie na maila jednego z organizatorów: andb25@wp.pl (Monika Bodnar- nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Goleniowie) do dnia 31 mara 2024 r. (należy podać: tytuł spektaklu, autora, czas trwania przedstawienia, ilość uczniów- aktorów, opiekuna grupy odpowiedzialnego za przygotowanie sztuki). Można też przywieźć własną dekorację, umożliwiającą wystawienie scenki/spektaklu. Konkurs plastyczny ,,Teatr oczami dziecka": - podczas Przeglądu zostanie rozstrzygnięty również konkurs plastyczny związany z tematyką teatralną, - uczniowie, chcący wziąć w nim udział, przekazują swoje prace najpóźniej do 10.05.24r. do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Goleniowie do sekretariatu (można również wysłać plakat pocztą), - dzieło powinno mieć format A2, - tematyka pracy: dotycząca sztuk wystawianych w teatrze, np. spektakli widzianych przez dziecko (związanych z baśniami, przedstawieniami muzycznymi, kukiełkowymi, pacynkowymi czy przygotowanym przez grupę spektaklem itp.), - forma dowolna: farby plakatowe, olejne, kredki, mazaki, collage, wyklejanka. Prace będą później wystawione w tzw. galerii pokonkursowej. Dla wszystkich uczniów są przewidziane dyplomy, upominki oraz poczęstunek. Organizatorzy: Beata Rucińska, Magdalena Jagiełło, Monika Bodnar (SP2), Katarzyna Kunert, Magdalena Karasiak (SP4)

Data dodania: 2023-11-08 22:42:23
Data edycji: 2023-11-08 22:42:37