Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej:     PDF

Świetlica szkolna czynna  w godzinach 6.45 - 16.45

Celem ogólnym świetlicy szkolnej jest zapewnienie uczniom zorganizowanej

opieki wychowawczej umożliwiającej wszechstronny rozwój osobowości

poprzez rozwój zainteresowań, uzdolnień i umiejętności.

Z ogólnego celu wynikają zadania szczegółowe świetlicy szkolnej:

• Zapewnienie dzieciom dojeżdżającym opieki przed i po lekcjach.
  • Wdrażanie wychowanków do pożytecznego organizowania sobie czasu wolnego.
  • Zapewnienie wychowankom warunków do odrabiania lekcji, wdrażania do samodzielnej pracy umysłowej i udzielanie indywidualnej pomocy uczniom mającym trudności w nauce.
  • Prowadzenie pracy wychowawczej zmierzającej do kształtowania u wychowanków właściwej postawy społeczno - moralnej.
  • Współpraca z rodzicami, wychowawcami klas i pedagogiem szkolnym w celu rozwiązywania napotkanych trudności wychowawczych.

Zadania świetlicy:

• Zapewnienie wychowankom opieki w ustalonych godzinach ( 6:45 – 16:45 ).
  • Wytwarzanie dobrego klimatu do nawiązywania kontaktów dziecka z nauczycielem.
  • Niesienie pomocy w uzupełnianiu braków wychowania rodzinnego i środowiskowego.
  • Opieka, pomoc i rada w każdej sytuacji , która przysparza dzieciom istotnych trudności.
  • Podczas korzystania z wyżywienia – obiady szkolne, objęcie opieką uczniów klas pierwszych.
  • Organizowanie odpoczynku czynnego, ruchu (jeśli to możliwe na świeżym powietrzu).
  • Organizowanie nauki i właściwej pomocy, tak aby całość zadań domowych wychowankowie objęci pomocą wykonywali na miejscu.
  • Wzbudzanie i rozwijanie zainteresowań poprzez dostarczanie okazji do różnorodnej ekspresji (plastycznej, muzycznej, dramatycznej).
  • Organizowanie konkursów świetlicowych dających możliwość szerszego udziału wychowanków w życiu szkoły.
  • Stała systematyczna współpraca z rodzicami, wychowawcami i pedagogiem szkolnym.
  • Udział świetlicy w życiu społecznym szkoły i środowiska lokalnego.
  • Organizowanie samorządności świetlicowej i współodpowiedzialności za dobro wspólne.

Data dodania: 2017-01-12 21:28:01
Data edycji: 2023-06-13 16:43:09