Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Projekty klasy 2b

Projekty klasy 2b

Październik i listopad minęły nam niezauważalnie, ale był to czas wyjątkowo pracowity. W czasie tych dwóch miesięcy udało nam się zrealizować aż trzy projekty edykacyjne: "Książka", "Warzywa" oraz "Niepodległa". Podczas pierwszego z nich spotkaliśmy się z panią Małgorzatą Chamerą, która zapoznała uczniów z historią książki od czasów, kiedy ludzie zaczęli spisywać opowieści, dotąd przekazywane ustnie. W trakcie spotkania z panią Jolantą Kortiak- Gulbinowicz dowiedzieliśmy się też, jakie są kolejne etapy opracowywania pomysłu na akcję, tworzenia świata przedstawionego oraz bohaterów. Korzystając ze zdobytej wiedzy, każdy z uczniów opracował i zilustrował swoją własną książkę. Obejrzeliśmy wywiady z autorami książek oraz odbyliśmy wirtualne spotkanie z panem Maciejem Stuhrem, który przeczytał dzieciom "Książkę bez obrazków". Zbudowaliśmy także miniaturowe modele księgarni i bibliotek. Dowiedzieliśmy się, czym są rzeczownik i czasownik oraz na jakie pytania odpowiadają. Przypomnieliśmy, kiedy używamy wielkiej litery oraz w jaki sposób układamy słowa i tytuły w kolejności alfabetycznej. Przez cały czas trwania projektu czytaliśmy również swoją pierwszą lekturę: "Cudaczka- Wyśmiewaczka". Część treści poznaliśmy dzięki słuchaniu audiobooków.

Drugim omawianym w formie projektu tematem były WARZYWA. Dowiadując się, które części roślin są jadalne na surowo, a które musimy gotować, uczniowie przygotowali degustację. Dla niektórych z nich była to pierwsza okazja do spróbowania nowych smaków- surowej pietruszki czy kalarepy. Jeden z dni projektowych poświęciliśmy w całości na ulubione przez uczniów zajęcia kulinarne- samodzielne przygotowanie soku marchwiowego. Sok wytłoczyny zaś dzieci wykorzystały do pieczenia pysznych babeczek. Pomagała im w tym jedna z mam, pani Karolina Budna. Każdy z uczniów przeprowadził wśród swoich bliskich ankietę dotyczącą ulubionych warzyw i razem opracowali zbiorcze wyniki. Zdecydowanym zwycięzcą został POMIDOR.

Podczas trzeciego projektu uczniowie przypominali sobie informacje o Polsce??, które szczegółowo opracowywali w pierwszej klasie- symbole i barwy naszego państwa, treść hymnu. Kontynuowali również naukę o przymiotnikach, opisując, jaki jest symboliczny Biały Orzeł. Rozszerzali zdobytą wcześniej wiedzę o wiadomości historyczne dotyczące Józefa Piłsudskiego i walki Polaków o Niepodległość. Zapoznawali się z mapą Polski po 1918 roku i porównywali ją do obecnej, a także sprawdzali, czy Polska była w tamtym czasie krajem zamieszkiwanym przez ludzi różnych narodowości. Wspólnie zaplanowali też, w jaki sposób będą świętować 106. "urodziny" Niepodległej Polski w przyszłym roku.

Teraz czekamy z niecierpliwością na następny projekt związany, oczywiście, ze świętami Bożego Narodzenia.

Daria Trusz i Katarzyna Zygmańska-Gąsior

Data dodania: 2023-11-29 16:03:50
Data edycji: 2024-06-12 09:35:06
Ilość wyświetleń: 198
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej