Podziękowania z Rzeszowa

Po feriach świątecznych dotarły do szkoły dyplomy i podziękowania dla uczniów z klasy 3b: Anielki D., Miłosza J., Marka M., Marcela Z., Kacpra F. oraz Tereski D. z kl.1a, którzy w grudniu wzięli udział w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM "ULMOWIE- Rodzina wczoraj i dziś", zorganizowanym przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, z okazji ustanowienia przez Sejm RP roku 2024 Rokiem Rodziny Ulmów. W marcu tego roku upływa bowiem 80. rocznica oddania życia Wiktorii i Józefa Ulmów i ich siedmiorga dzieci za pomoc i ukrywanie (1942-1944 ) pod dachem swego domu dwóch żydowskich rodzin. Rodzina Państwa Ulmów z Markowej to już polscy bohaterowie świata, wyniesieni na ołtarze przez Papieża Franciszka oraz uhonorowani przez władze Polski i Izraela, tytułem Sprawiedliwi wśród Narodów. Konkurs, w którym dzieci wzięły udział, miał na celu pokazanie pięknych i mocnych wartości, których fundamentem jest rodzina. Na konkurs wpłynęło ponad 500 prac z całej Polski. Z wielka radością informujemy, że podczas grudniowej gali laureatów w Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu koło Łańcuta padły podziękowania dla uczniów z Goleniowa. Cieszymy się, że mogliśmy w drugim końcu Polski reprezentować naszą szkołę i być cząstką tak wyjątkowego wydarzenia.

BR

Data dodania: 2024-01-11 08:48:22