W tym tygodniu 20.10 - 25.10. 2024 zajęcia z panią Sylwią Kondrat-Ślepaczek są odwołane.
Ikona powiększania tekstu
Ikona pomniejszania tekstu
Ikona zmiany kontrastu
Ikona podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień

Legendy Piastów

W piątek, 22.09.23r. uczniowie klas 4-5 obejrzeli w GDK-u "Legendy Piastów". Poznali, m.in.: historię powstania Gniezna, opowieść o Piaście Kołodzieju, jego żonie Rzepisze i synu Ziemowicie, legendę o Wandzie, co nie chciała Niemca czy podanie o Popielu i jego żonie Rychezie, których zjadły myszy. Dzieci mogły również zapoznać się w zabawny sposób historią Polski dotyczącą Wikingów. "Według badań archeologicznych i historycznych Wikingowie dwukrotnie najechali tereny dzisiejszej Polski. Łodzie wikingów przybiły do kraju nad Wisłą na przełomie wieków VIII i IX. Powstała wówczas osada wikingów w Polsce o nazwie Truso położona niedaleko Elbląga oraz kompleks Świelubie-Bardy w okolicy Kołobrzegu." (https://ewiking.pl/pl/n/18) Na pewno ten czas nie był stracony, a może u niejednego rozbudzi zainteresowanie najwcześniejszymi dziejami naszego kraju. Spektakl przygotował Teatr "Artenes" z Wrocławia. Dziękujemy.

MBodnar

Data dodania: 2023-09-24 19:54:00