''ZWIERZYNIEC '' w Filharmonii

Do Królestwa Zwierząt przeniosły się dzieci z klasy 1a i 3b, które 5 marca brały udział w kolejnym  niezwykłym  koncercie w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej  w Filharmonii Szczecińskiej.
Podczas koncertu pt."Zwierzyniec" w  Złotej Sali, dzieci wysłuchały  siedemnastu  utworów, których inspiracją dla słynnych kompozytorów, min.:
Camilla Saint Saensa i Mikołaja Rimskiego-Korsakowa były głosy, dźwięki, ruch i charakter wielu zwierząt ,ptaków i owadów. Na scenie pojawił się więc monumentalny lew, słoń, koń, skakały zające,kury,kangury,pływały żółwie,kukały kukułki oraz latały trzmiele i pszczoły. Świat zwierząt jawiał się małym słuchaczom  nie tylko muzycznie ale i plastycznie ,gdyż   koncert był dodatkowo  wzbogacony interesującą animacją na dużym ekranie. Dzieci z pewnością zapamiętają "Zwierzyniec"
 także ,dlatego , że poprowadziły go dwie  pełne humoru  pszczoły   Kryspin i Mirabel.

BR

Data dodania: 2024-03-07 08:35:42