Zdrowe odżywianie - Piramida Zdrowego Żywienia

W ramach działań  promujących zdrowy styl życia w świetlicy szkolnej zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące prawidłowego odżywiania. Uczniowie zapoznali się z piramidą zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Dzieci dowiedziały się, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywają dietetyczne produkty oraz w jaki sposób dzieci mogą wpływać na swoje zdrowie poprzez dokonywanie właściwych wyborów żywieniowych (ograniczenie słodyczy, spożywanie owoców i warzyw). Oprócz tematu poprawnego odżywiania podczas zajęć poruszona została kwestia aktywności fizycznej i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Dzieci odgadywały również zagadki, które dotyczyły warzyw i owoców, a na zakończenie uczniowie wykonali w grupach piramidę zdrowego żywienia. Zadanie mieli utrudnione, ponieważ z gazetek reklamujących żywność musieli sami powycinać odpowiednie produkty i umieścić je na właściwym poziomie piramidy żywieniowej. Poradzili sobie z tym zadaniem doskonale!!

Data dodania: 2022-01-12 09:20:49
Data edycji: 2022-01-12 09:21:45