Zastosowanie matematyki w życiu codziennym

W ramach programu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL dzisiejsze zajęcia dla chętnych uczniów z klasy 6a, 6d, 7a i 8b, których tematem były "Twoje pieniądze" poprowadziła Pani Magdalena Skwarska - Koordynator projektów edukacyjnych Menedżer Konkursu FIN SIM Liga Akademicka.

Podczas zajęć, poprowadzonych na bardzo wysokim poziomie, uczniowie mogli kolejny raz przekonać się o tym, jak bardzo w życiu codziennym potrzebna jest matematyka. I choć zajęcia trwały 45 minut, to za sprawą prowadzącej minęły bardzo szybko.

Profesjonalnie przygotowana prezentacja i omówienie zagadnień dotyczących pieniądza, dochodów i wydatków była tak interesująca, że już 2 czerwca odbędzie się kontynuacja zajęć. Tym razem tematem przewodnim będzie "Od oszczędzania do inwestowania".

Podczas spotkania omówione zostały następujące zagadnienia:
1. Co to jest pieniądz?
- Zarys historii pieniądza: od wymiany towarów do pieniądza elektronicznego.
- Obrót pieniądza dzisiaj (formy płatności).
2. Przychody i wydatki w codziennym życiu:
- dochody, czyli skąd mamy pieniądze,
- wydatki: stałe, zmienne i opcjonalne.
3. Oszczędzanie, planowanie wydatków:
- budżet – ważne narzędzie w zarządzaniu finansami
4. Zabezpieczenie na „czarną godzinę” – fundusz bezpieczeństwa.

Najważniejsze informacje z zajęć uczniowie ujęli w swoich notatkach.
Sami spójrzcie, jak różne notatki robią uczniowie ... ale to już temat na zupełnie inny wpis.

A.M-N

Data dodania: 2020-05-27 08:59:17