Zajęcia styczniowe - Laboratoria Przyszłości

W styczniu na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych dalej wykorzystywaliśmy sprzęt zakupiony z programu „Laboratoria Przyszłości”. Uczniowie rozwijali umiejętności manualne, techniczne, kreatywnego myślenia oraz podstaw programowania.

Uczniowie klasy 1B przygotowali dla swoich Babć i Dziadków program artystyczny z okazji ich święta.
Niestety, nie było możliwości, aby osobiście występ obejrzeli.
Na szczęście udało nam się go nagrać dzięki zakupionej kamerze.

Klasa 6B po nauce ręcznego wyszywania zapoznawała się z techniką szycia na maszynie. Szło im całkiem dobrze i na następnych zajęciach szyć będą ekotorby na zakupy.

Na kole informatycznym uczniowie uczyli się programować i tworzyli roboty LEGO spike. Udało się zaprogramować i złożyć skaczącą żabkę i chwytak. Radość z wykonanej pracy była ogromna.

Na zajęciach w świetlicy szkolnej prym dalej wiodą długopisy 3D. Uczniowie wykazują się swoją kreatywnością i tworzą nimi przeróżne rzeczy np. okulary, serca, gitary. Dzięki korzystani z długopisów 3D ćwiczą precyzję dłoni, skupienie koncentracji i uwagi oraz rozwijają wyobraźnię przestrzenną.

Zimowe szaleństwo ogarnęło świetlicę szkolną, ponieważ uczniowie sami postanowili wykonać bałwany. Były to bałwany niespotykane bo wykonane z drążków wyciętych z brzozy. Długo myśleliśmy jak połączyć elementy wycięte z brzozy tak, żeby nasze bałwanki się nie rozpadły. Brzuszki naszych bałwanków połączyliśmy za pomocą kleju na gorąco, który również został zakupiony w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.

Na kole fotograficznym dalej dokonaliśmy nabyte umiejętności prawidłowego wykonywania zdjęć oraz korzystaliśmy z green screen i przenosiliśmy się w inny świat.

# Laboratoria Przyszłości

Data dodania: 2023-02-01 07:39:20