Zadbaj o lekki tornister

Jak ważny to temat i problem, przekonywała naszych Trzecioklasistów p. Monika Pyzik - asystent ds.Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Goleniowie. Podczas spotkania, w oparciu o ciekawą prezentację, dzieci dowiedziały się "Jak działa człowiek?", a ściślej szkielet małego dziecka i na co szczególnie trzeba zwracać uwagę przy doborze, pakowaniu i codziennym noszeniu plecaka. Teoria była poparta praktyką- kilkoro dzieci zaprezentowało właściwą postawę z dopasowanym plecakiem oraz odpowiednio spakowane książki, piórniki, bidony i śniadanìówki. Nasz dzisiejszy Gość także bardzo wyraźnie zwrócił uwagę uczniom, jak ważny dla ich prawidłowego rozwoju, zdrowia i samopoczucia w szkole jest: odpowiednio długi sen, ruch na WF- ie oraz świeżym powietrzu, dbanie o wzrok i wartościowe odżywianie.

Na zakończenie warto przypomnieć, że wiele ćwiczeń i książek można zostawiać w klasie lub w szafce, wodę dolać w szkole oraz należy zjadać wszystkie owoce, warzywa i produkty mleczne, tym samym odciążymy i wzmacniamy kręgosłup, co sprawi, że będziemy okazem zdrowia. Dziękujemy Pani Monice za spotkanie i porcję ważnych zasad.
BR
Data dodania: 2023-10-24 11:01:05