Czcionka:

A+A-

Kontrast:

WYCIECZKA DO KOŁOBRZEGU

WYCIECZKA DO KOŁOBRZEGU
13 czerwca ponad 40 uczniów naszej szkoły pochodzących z Ukrainy, udało się na wycieczkę do Kołobrzegu. Towarzyszyło im kilkoro uczniów z klasy 7c, którzy, jako wolontariusze, pomagali nauczycielom w opiece nad ukraińskimi koleżankami i kolegami. Zaraz po przyjeździe ruszyliśmy nad morze. Dla większości było to pierwsze spotkanie z Bałtykiem. Niektórzy nie bali się nawet zimnej wody i zamoczyli nogi. Potem był spacer po plaży i kołobrzeskim molo. Byliśmy także w muzeum 6D „Maszoperia", gdzie poznaliśmy dawne zwyczaje nadbałtyckich rybaków. Zwiedziliśmy również Oceanarium, gdzie mogliśmy zobaczyć z bliska przepiękne morskie ryby. Największą atrakcją był rekin. Bardzo już głodni wycieczkowicze zjedli smaczną pizzę na kołobrzeskiej Starówce. Spacer po Starym Mieście zakończył całodniowy wyjazd do nadmorskiego kurortu. Na koniec każdy z uczestników otrzymał na pamiątkę magnes z widokiem Kołobrzegu. Nie zabrakło także lodów. Mimo że pogoda nie była tego dnia najlepsza, wyjazd był bardzo udany (taka jest opinia uczestników) i humory wszystkim dopisywały. 
Wycieczka do Kołobrzegu mogła się odbyć nieodpłatnie dzięki sponsorom, którzy ją sfinansowali. 
Wszyscy uczestnicy wycieczki i ich opiekunowie składają serdeczne podziękowania za umożliwienie uczniom z Ukrainy oderwanie się choć na chwilę od przykrych przeżyć i wspomnień tragicznych wydarzeń, w których tak niedawno uczestniczyli.
Dziękujemy firmom: 
- za nieodpłatny przewóz  uczestników na wycieczkę do Kołobrzegu: Panu Marianowi Modzelewskiemu (USŁUGI AUTOKAROWE),
- za sfinansowanie zakupu biletów wstępu oraz posiłków: Panu Sebastianowi Lityńskiemu (FHU SABPOL II), Panu Marcinowi Strumińskiemu  (Firma Ogólnobudowlana ZIM-BUD), Panu R. Pawlakowi i  P. Wietrzyńskiemu (ELEKTRO-MET s.c.), Panu Leonowi Zuniowi (PROJEKTOWANIE, NADZÓR I POMIARY ELEKTRYCZNE) oraz Panu Łukaszowi i Kamilowi Mitułom (MITULA DEVELOPMENT). 
 Serdeczne podziękowania składamy także Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 w Goleniowie za udzielenie wsparcia finansowego uczestnikom wycieczki.
                                                                                        Nauczycielki - opiekunki wycieczki:
                                                                                   Grażyna Górska, Izabela Borys, Katarzyna Nadolna, Marina Vorontsova
Data dodania: 2022-06-21 07:09:45
Data edycji: 2022-07-20 17:02:37
Ilość wyświetleń: 170
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej