Ikona powiększania tekstu
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień

Warsztaty profilaktyczne „Debata”

W dniach 15-18 listopada 2022 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne „Debata”. W warsztatach brali udział uczniowie klas 5-8. Celem programu „Debata” było wzmocnienie postaw pro-abstynenckich u nastolatków stojących przed progiem inicjacji alkoholowej, a także wzrost wiedzy o możliwościach rozwoju bez używania substancji psychoaktywnych, klaryfikacja wartości w kierunku promocji zdrowego stylu życia oraz wzmocnienie tendencji do podejmowania abstynencji w sytuacji nacisków środowiskowych. Podczas zajęć przekazano uczniom podstawowe informacje na temat szkodliwości i konsekwencji spożywania alkoholu oraz procesu uzależnienia. Poprzez debatę i edukację, młodzież zweryfikowała mity i przekonania dotyczące napojów alkoholowych.
Uczniowie chętnie brali udział w zajęciach, co wskazywało na duże zainteresowanie młodzieży co do programów profilaktycznych i potrzebę ich realizacji.

Data dodania: 2022-11-18 14:06:54
Data edycji: 2024-10-03 14:07:59