Warsztaty integracyjne w Rampie

W piątek, 6 maja, uczniowie z Ukrainy, uczęszczający do oddziału przygotowawczego naszej szkoły, wzięli udział w warsztatach integracyjnych. Odbyły się one w Goleniowskim Domu Kultury w tzw. „Rampie”. Prowadziła je ukraińska studentka reżyserii Marija, a pomagało jej czworo wolontariuszy obcokrajowców. W trakcie zajęć uczniowie i organizatorzy poznawali się wzajemnie, bawili w ciekawe gry ruchowe, które wywoływały wiele ukrytych emocji. Było przy tym dużo śmiechu, radości, a nawet łez szczęścia. Na koniec dwugodzinnych zajęć każdy uczestnik podzielił się swoimi wrażeniami. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i dziękowali sobie za wspólną zabawę. Nie była to jednak tylko zabawa, ponieważ uczniowie musieli porozumiewać się z prowadzącymi w języku angielskim. Okazało się, że kilku uczniów dość dobrze radzi sobie z tym językiem. Marija zachęciła wszystkich do uczestnictwa w popołudniowych zajęciach organizowanych w domu kultury w różne dni tygodnia. Kilkoro dzieci już wyraziło chęć brania w nich udziału.

Wychowawczyni oddziału
Grażyna Górska