Uwolnij książkę, czyli BOOKCROSSING w naszej szkole!

Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły do udziału w szkolnej akcji Bookcrossing - „Uwolnij książkę”. Akcja ta jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi. Bookcrossing jest formą ruchomej biblioteki - powstał by uwalniać książki, a tym samym dawać innym radość czytania. Polega na  nieodpłatnym przekazywaniu książek innym osobom, poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach specjalnie oznaczonych.

W myśl tej idei biblioteka zaprasza wszystkich do włączenia się do akcji. W związku z tym proszę o przynoszenie do biblioteki szkolnej książek z własnych zbiorów, które będziemy chcieli „uwolnić”, oczywiście za zgodą rodziców. Książki zostaną opatrzone specjalnym oznaczeniem i wystawione będą na regale przed biblioteką szkolną. Taką pozycję będzie można zabrać ze sobą do domu, przeczytać, przynieść z powrotem i zabrać kolejną. Celem tej inicjatywy jest popularyzowanie czytelnictwa. To również przekonanie innych, że dzielenie się jest lepsze od posiadania! Książki żyją wtedy, kiedy są czytane. Już teraz przejrzyjcie w domu swoje półki z książkami może warto je uwolnić.

Magdalena Mielczarek

Data dodania: 2023-11-23 22:28:59