Ikona powiększania tekstu
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas VI - VII

Uroczyste zakończenie roku szkolnego to podsumowania, statystyki, rankingi, nagrody, świadectwa.
Szczególnie w tym roku trudny (co podkreślały w swoich wystąpieniach zarówno Pani Dyrektor Krystyna Bielecka -Zagórna, Przewodnicząca SU Antonina Wróbel i przedstawicielki RR, panie Beata Gorzka i Iga Szmycińska-Berleć) proces edukacji przyniósł wiele sukcesów.
Podczas uroczystego apelu wybrzmiały słowa uznania i podziękowań dla wszystkich, którzy potrafili sprawić, że słowa „zdalny” i „zdolny” nie stały ze sobą w sprzeczności.
Lista nazwisk uczennic i uczniów wyróżnionych i nagrodzonych za osiągnięcia edukacyjne i sportowe jest zbyt długa, żeby pomieścić ją w tej krótkiej notce; wystarczy wspomnieć, że Pani Małgorzata Nazim i Pani Wicedyrektor Beata Glądała miały spore logistyczne wyzwanie, żeby nikogo przy tworzeniu takiej listy nie pominąć…
Wzruszającym momentem podczas uroczystości było pożegnanie odchodzących ze szkoły pracowników szkoły: s. Moniki Hoffman, Pani Małgorzaty Nazim, Pani Danuty Szałapskiej, Pana Sławomira Szwarca i Pana Mariana Pawlaka.
Uroczyste spotkanie - ze względu na tzw. obostrzenia sanitarne – odbyły się oddzielnie dla klas szóstych i siódmych. Obu spotkaniom towarzyszyły muzyczne i liryczne refleksje o wakacjach, a zakończył je fragment wiersza Juliana Przybosia „Lipiec”:
„Na świadectwach, wzbici w radość, odlecieli uczniowie,
drży powietrze po ich śmigłym zniku.
Wakacje, panie profesorze!”

A.T.