Uczniowie z Ukrainy na wycieczce w Szczecinie

13 grudnia uczniowie naszej szkoły, pochodzący z Ukrainy, udali się na wycieczkę do Szczecina. Zobaczyli tam wiele ciekawych miejsc i zabytków, o których opowiadał przewodnik- pan Tomasz Wieczorek. Byli, m.in.: w Zamku Książąt Pomorskich, na Jasnych Błoniach i Wałach Chrobrego. Najciekawszym miejscem okazało się Muzeum Techniki i Komunikacji, gdzie można było obejrzeć stare pojazdy: tramwaje, autobusy, motocykle i samochody. Największe wrażenie wywarła jednak na uczniach Willa Lentza (dawny Pałac Młodzieży). Dziś pięknie wyremontowany budynek jest siedzibą Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie. Na koniec wycieczkowicze odwiedzili jarmark bożonarodzeniowy, gdzie niektórzy kupili słodkie smakołyki i ozdoby świąteczne. Mimo dość mocno odczuwanego chłodu, uczniowie wrócili do Goleniowa zadowoleni i pełni wrażeń.
Wychowawczyni oddziału przygotowawczego:
Grażyna Górska