Tydzień Dyni

?Jesień to magiczna pora roku, pełna kolorów i smaków. Wraz z jej nadejściem pojawiają się także dynie – symbol tego czasu.

W  naszej świetlicy obchodziliśmy Tydzień Dyni.

Dynia była źródłem inspiracji do wielu kreatywnych zabaw.
Poznaliśmy budowę dyni. Uczniowie własnymi rękoma sprawdzili co kryje się w jej środku. Dla niektórych nie było to miłe doznanie. Dowiedzieliśmy się dlaczego warto jeść dynię.

?Upiekliśmy dyniowe babeczki – chętnych do pieczenia i kosztowania babeczek nie brakowało.
Mierzyliśmy, ważyliśmy, kodowaliśmy wszystkie te czynności związane były z dynią.
Dzieci ćwiczyły swoje ręce wykonując dynię długopisem 3D. Praca z długopisami 3D to jedna  z ulubionych atrakcji uczniów w świetlicy. Długopisy zostały zakupione w ramach programu   Laboratoria Przyszłości. Wykonaliśmy także lampion z dyni i mnóstwo malutkich dyń z materiału.
To był naprawdę prawdziwy Dyniowy Tydzień w naszej świetlicy.

#swietlica
#swietlicaSP2Goleniow