Szkolny Konkurs Recytatorski ''Wiosna z poezją''

Dnia 22 marca z okazji Światowego Dnia Poezji w bibliotece szkolnej został przeprowadzony dla uczniów klas 1-8 konkurs recytatorski pt. ,,Wiosna z poezją”. Impreza była okazją do propagowania piękna poezji oraz rozwijania recytatorskich uzdolnień dzieci. Do konkursu zgłosiło się 25 uczestników. Dzieci z klas młodszych recytowały wybrane przez siebie dwa wiersze, natomiast uczniowie klas starszych prezentowali dowolny wiersz oraz fragment prozy. Wybór był niesamowicie trudny, repertuar bardzo ciekawy i barwnie zaprezentowany, a recytatorzy dobrze przygotowani. Prezentacji uczestników wysłuchała i oceniła komisja konkursowa w składzie: p. wicedyrektor Małgorzata Wojciechowska, p. Aleksandra Kulma, p. Beata Rucińska, p. Małgorzata Chamera i p. Magdalena Mielczarek.
Wyłonieni zostali następujący zwycięzcy:
W kategorii klas 1-3:
I miejsce - Aniela Dudko z kl. II b,
II miejsce - Blanka Kołosowska z kl. II b,
III miejsce- Weronika Zajko z kl. III b.

W kategorii klas 4-8:
I miejsce: Oliwia Szwed z kl. IV a,
II miejsce: Kornel Żyliński z kl. V b,
III miejsce: Jan Berleć z kl. IV b.

Wyróżnione zostały: Pola Mikołajek, Kinga Pierzchała, Natalia Kaszkowiak, Aleksandra Szarek i Amelia Maleszewska.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu artystycznego, dziękujemy za udział w konkursie i dzielenie się pięknem poezji.

Organizatorki:
Beata Rucińska Aleksandra Kulma