Szkolny Konkurs Matematyczny 1 z 10

W środę 1 lutego odbył się w naszej szkole Międzyklasowy Konkurs Matematyczny "1 z 10", w którym udział wzięli uczniowie klas 5-6 (młodsza kategoria wiekowa) i 7-8 (starsza kategoria wiekowa).

Konkurs był poprzedzony eliminacjami, z których wyłonionych zostało 10 zawodników z klas 5-6 i 10 zawodników z klas 7-8.

Konkurs przebiegał w trzech etapach:

- Uczniowie chętni do udziału w konkursie rozwiązywali test wyboru i uzupełnień, na podstawie którego zostali zakwalifikowani do etapu II.

Etap II

- Do etapu II przystąpiło po 10 uczniów z najlepszymi wynikami z testu (etap I) z klas 5-6 oraz z klas 7-8.

- Zawodnikom zostały przydzielone losowo miejsca przy stolikach.

- Na każdym że stolików była kartka papieru, linijka i ołówek.

- Do każdego stolika przyczepione zostały trzy żółte paski oznaczające tzw. szanse.

- Uczniowie odpowiadali na pytania po kolei, zgodnie z numeracją stolików.

- Czas do namysłu i rozpoczęcia odpowiedzi na zadane pytanie wynosił 5 s.

- Zawodnik, który odpowiedział prawidłowo zachowywał żółty pasek – tzw. szansę.

- Zawodnik, który odpowiedział błędnie lub zaczął udzielać odpowiedzi po upływie 5 s, lub nie udzielił odpowiedzi na pytanie, tracił jedną szansę (żółty pasek).

- Utrata 3 szans oznaczała zakończenie uczestnictwa w konkursie.

- Zawodnicy odpowiadali na pytania dotąd, dopóki tylko trzech zawodników zostało z szansami, jedną, dwiema lub trzema.

Etap III - Finał

- Do etapu III przeszło trzech zawodników.

- Zawodnicy zachowali swoje niewykorzystane szanse z etapu II i dostali kolejne trzy nowe szanse (żółte paski).

- Podczas finału zawodnicy odpowiadali w podobny sposób jak w II etapie, kolejno dotąd, dopóki nie został wyłoniony zwycięzca.

- Zawodnicy musieli rozpocząć udzielanie odpowiedzi w czasie 5 sekund od postawionego pytania.

- Za błędną odpowiedź lub jej brak uczestnikowi była odbierana szansa.

Konkurs był transmitowany dla uczniów szkoły na platformie Teams.

I miejsce w kategorii klas 7-8 zajęła Oliwia Bujko, a w kategorii klas 5-6 - Karolina Grochocka.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych matematycznych sukcesów!

Poniżej zdjęcia z II i III etapu konkursu w kategorii klas 7-8 oraz 5-6.

Organizatorki konkursu:
Danuta Gielnik i Agata Markowicz-Narękiewicz