Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Światowy Dzień Pszczół

Światowy Dzień Pszczół

był tematem kolejnego  ekologicznego  projektu w klasie 1b. Dzieci nadały mu w klasie dwa  robocze tytuły: "Błyszczący ul". 

''Nie będzie pszczół, nie będzie nas". Pracując w grupach, dzieci  przez trzy dni studiowały książki przyrodnicze,  encyklopedie i poszerzały swoją wiedzę na temat tych bardzo ważnych dla naszego życia i zdrowia owadów.

Przed szkołą, wśród pięknie kwitnących rododendronów, obserwowały owady przy pracy. Wiedząc już jak i z czego powstaje miód, z wielkim apetytem zajadały z nim zdrowe kanapki na drugie śniadanie. Przy tej okazji nie mogło zabraknąć wysłuchania literatury z pszczelim akcentem, czyli  przygód "Kubusia Puchatka" i  "Szewczyka Dratewki". Ale Dzień Pszczół to nie tylko przyjemności. Cenne informacje w formie prezentacji dotyczące  współczesnych zagrożeń dla życia pszczół- najważniejszych zapylaczy, przekazał pierwszoklasistom nasz gość - Antoni G., przyrodnik z zamiłowania, uczeń klasy 8b i brat naszej Lili.  

A już niebawem, jak piękny jest świat z udziałem pszczół i owadów,  dzieci  przekonają   się w Majalandzie- sercu bajkowej krainy słynnej Pszczółki Mai. 

 

 Beata Rucińska

Data dodania: 2022-05-23 12:07:30
Data edycji: 2022-07-20 16:44:44
Ilość wyświetleń: 121
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej