Światowy Dzień Origami

Origami to sztuka składania papieru, która narodziła się około 700 roku w Chinach. Nazywana jest obecnie japońska sztuką składania papieru, gdyż to właśnie Japończycy dokonali największego rozwoju tej techniki.

Początkowo z origami tworzono dekoracje na ceremonie religijne, jednak z czasem stało się ono powszechną rozrywką i prawdziwą sztuką. Nic zatem dziwnego, że w Japonii dzieci uczą się origami w szkole.

Origami uczy bowiem cierpliwości i wytrwałości. Ćwiczy precyzję, sprawność manualną, koncentrację oraz wykonywanie zadań według ściśle określonej instrukcji. Jest to także wspaniałe narzędzie do kształtowania wyobraźni przestrzennej.

Dzisiaj i my postanowiliśmy wykorzystać karki i składaliśmy figury. W ten sposób powtarzaliśmy własności figur płaskich. Temat idealnie wkomponował się nam w obchody Światowego Dnia Origami. Nasze prace można obejrzeć na ścianie obok Pracowni Wiedzy Matematycznej

AM-N

Data dodania: 2022-10-26 15:05:09