''Świąteczne wyzwanie w naszej szkole''

22 grudnia w naszej szkole był wyjątkowo magiczny! To dzień, w którym postanowiliśmy stworzyć niezapomnianą atmosferę świąt w murach naszej szkoły. ??? Wszyscy uczniowie wzięli udział w projektowanej okazji edukacyjnej pod hasłem: "Coraz Bliżej Święta". ??
Młodsze klasy (Klasy 1-3): Wspólnie z wychowawcami i pod kierownictwem pani Sylwii Konrad-Ślepaczek nauczyły się wspaniałej piosenki na melodię "Pada Śnieg", do której tekst napisała pani Ola Kulma. Wspólna świąteczna gimnastyka i taniec z elfami dostarczyły mnóstwo radości i energii. ?? Następnie uczniowie klas młodszych wykonywali różne działania i aktywności w klasach, m.in. dekorowali pierniczki, , uczyli się nakrywać do stołu, nagrywali życzenia, wykonywali samodzielnie stroiki, czy przygotowywali tradycyjne potrawy. Klasa 2b przygotowała pyszną kutię. Na koniec wszyscy razem zasiedli do stołu, by cieszyć się swoją obecnością.
W tym czasie na starsze klasy czekał Świąteczny Challenge, który dostarczył nam mnóstwo radości i śmiechu — świąteczne wyzwania. Uczniowie klas IV-VIII również uczyli się piosenki z wystukiwaniem rytmu oraz układali "Świąteczne Życzenia dla Świata". Uczniowie nie tylko wykazali się kreatywnością, ale także eksponowali różnorodność językową, nagrywając życzenia w różnych językach obcych (angielskim, niemieckim i ukraińskim). Końcowym efektem projektu są międzynarodowe życzenia pełne radości, które możecie zobaczyć na naszym FB ??. Młodzież tworzyła instrukcję do świątecznej gry planszowej oraz musiała poradzić sobie ze świąteczną enigmą.
Po wykonaniu zadań wszyscy spotkaliśmy się na sali, gdzie radośnie odśpiewaliśmy piosenkę, używając instrumentów przygotowanych wcześniej na lekcjach techniki. Było cudownie i magicznie, cała szkoła porwana została w rytm magii świąt. ??Pięknym podsumowaniem projektu były świąteczne życzenia od pani Dyrektor.
Ale to jeszcze nie koniec! Po krótkiej przerwie, wszyscy uczniowie włączyli się w Świąteczne Zjednoczenie. To była doskonała okazja, aby zacieśnić więzi klasowe przy świątecznym stole. Każda klasa włożyła serce w przygotowanie pięknej aranżacji stołu, dzieląc się ozdobami, potrawami i muzyką. ??
Wszystko to było możliwe dzięki zaangażowaniu nauczycieli, których współpraca i wsparcie były kluczowe dla sukcesu tego wyjątkowego dnia. ?? Dziękujemy wszystkim uczestnikom za energię, entuzjazm i wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że Świąteczne Wyzwanie 2023 zapadnie Wam w pamięć na długo! ???
M.W.
#ŚwiąteczneWyzwanie #MagiaŚwiąt #WspólnieTworzymyTradycje