Spotkanie z trzecim modułem projektu: „Czytam z klasą - lekturki spod chmurki”

Klasa 2b rozpoczęła realizację trzeciego, ostatniego modułu edukacyjnego projektu czytelniczego. W ramach niego uczniowie przenieśli się w świat lektury autorstwa Łukasza Wierzbickiego pt. „Afryka Kazika”. Na początku po uważnym wysłuchaniu części utworu, dzieci wykonały do niego interesujące prace plastyczne. Pogłębiły także wiedzę o miejscu, w którym rozgrywa się akcja lektury- Afryce. Po zapoznaniu się z całą książką, podobnie jak w przypadku pierwszego i drugiego modułu dzieci uzupełniały strony lekturnika, m. in. wypisywały bohaterów, rysowały portret głównego bohatera i stworzyły okładkę utworu. Treść książki obrazowały też na zajęciach komputerowych- w programie graficznym „Paint”. W nawiązaniu do lektury uczniowie samodzielnie wykonali także prace origami- łódki oraz układali przepisy kulinarne na: „Zupę z szarańczy” i „Potrawkę z pytona”. Ponadto podczas pracy w grupach powstały pomysłowe makiety Afryki. Wkrótce dzieci zmierzą się z zadaniem ekologicznym oraz ciekawymi zadaniami dodatkowymi związanymi z realizowanym modułem: „Mała chmurka w krainie słońca”.

A.B.

Data dodania: 2021-06-14 09:07:09