Spotkanie z Seniorami klasy 3b

Z okazji DNIA BABCI i DZIADKA, który w tym roku wypadł w czasie ferii oraz przypadającego 11 lutego ŚWIATOWEGO DNIA CHOREGO, dzieci z klasy 3b odwiedziły 06.02.24r. najstarszych pacjentów w goleniowskim Zakładzie Opiekuńczo- Leczniczym. W gościnnych progach mali wolontariusze zostali serdecznie powitani przez Panią Marzenę Janiszewską- pielęgniarkę oddziałową i zaskoczeni miłą bezpośrednią rozmową z Panem doktorem Dariuszem Adamczykiem- Ordynatorem Oddziału. Ale najważniejszy był cel wizyty- występ dla Seniorów, który dzieci zaczęły od słów: "Babcia i Dziadek to takie anioły...". Przez kolejne minuty popłynęły wiersze o ważnej roli każdej babci i dziadka, piosenki patriotyczne, hiszpańskie, na góralską nutę i "Sto lat" na dzwonkach. Dzieci złożyły wszystkim przybyłym na spotkanie Paniom i Panom serdeczne życzenia i wręczyły swoje pięknie wykonane laurki z motywem serca. Specjalną niespodzianką była również pachnąca, domowa szarlotka, upieczona i przyniesiona przez babcię Miłosza J.- p. Bożenkę, także uczestnika Dnia Babci i Dziadka. Swoje spotkanie dzieci zakończyły rytmiczną piosenką "O zdrowym odżywianiu", którą podbiły serca wszystkich słuchaczy, dedykując ją pacjentom oraz personelowi medycznemu. Nie trzeba dodawać, że spotkaniu towarzyszyło wzruszenie, radość, miłe słowa i uściski dłoni. Trudno było się rozstać, ale Sara, Hela, Diana, Blanka, Anielka, Natalka, Miłosz, Tymon i Marek obiecali, że jeszcze nie raz tu wrócą.

BR

Data dodania: 2024-02-08 09:13:16