Spotkanie z pisarką

SPOTKANIE Z PISARKĄ EWĄ STADTMULLER,
AUTORKĄ KSIĄŻKI "ŚWIĘTA KATARZYNA ALEKSANDRYJSKA"

W piątek (2.10.19r.) klasy drugie, trzecie i czwarta miały niezwykłą okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim z krakowską poetką Ewą Stadtmuller, autorką ponad stu książek, przedstawień i wierszy dla dzieci.Pisarce towarzyszył niebywale zdolny rysownik- p. Łukasz Zabdyr, autor ilustracji do książki o dziejach świętej Katarzyny. Podczas spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się, jak powstają książki oraz kto bierze udział w  procesie ich powstawania. Gdy p. Ewa opowiadała i rymowała, przekazując uczniom wiele cennych rad, pan Łukasz w magiczny sposób tworzył na arkuszach świetliki, mrówki, słonie...
Na zakończenie, jak na spotkanie autorskie przystało- był czas na autografy oraz podpisywanie książek przez autorkę i rysownika. Uczniowie, jako wyraz wdzięczności, wręczyli laurki i wykazywali się znajomością fragmentów książki o patronce goleniowskiej parafii.Spotkaniu towarzyszyli: p. Krystyna Bielecka-Zagórna, dyrektor naszej szkoły oraz ksiądz proboszcz- Krzysztof Musiałek - współorganizator  akcji  "Czytać, poznawać, uczestniczyć".

Beata Rucińska

Data dodania: 2019-11-25 18:23:17