Spotkanie z Misiami

Dzieci lubią pluszowe misie. I misie od  ponad 100 lat towarzyszą wszystkim dzieciom na całym świecie. Pocieszają i zabawiają. Powstają o nich wiersze i opowiadania.

Ta popularna zabawka ,obchodzi swoje święto 25 listopada. W 2002 roku dokładnie w setną  rocznicę powstania maskotki, ustanowiono ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA.

Z okazji tego święta w bibliotece szkolnej odbyło się „Spotkanie z Misiami”. W imprezach czytelniczych udział wzięli uczniowie klasy I b,  III a, III b, IV a .

Uczniowie zapoznali się z historią tego święta. Rozwiązywali zagadki i sprawdzili swoją wiedzę z przygód różnych misiów. Dowiedzieli się jakie jeszcze inne misie występują w literaturze i filmach dla dzieci. Obejrzeli wystawę prezentującą książki o misiach. Wysłuchali fragmentów książki Czesława Janczarskiego pt. „Przygody i wędrówki Misia Uszatka”.

Wszyscy wesoło się bawili.

Organizatorką imprezy była bibliotekarka pani Małgorzata Chamera.

Data dodania: 2023-11-29 16:12:30
Data edycji: 2024-04-18 11:01:19