Spotkanie z książką i pisarką

Klasa 2b zakończyła własny projekt  czytelniczy pod nazwą ''W krainie książek i Ty możesz być pisarzem". W przeciągu miesiąca odbyła cztery ciekawe spotkania z Paniami bibliotekarkami oraz z pisarką mieszkającą w naszym województwie: Panią Dorotą Schrammek, autorką powieści dla młodzieży.
Klasa była na lekcji w szkolnej bibliotece, w Filharmonii na koncercie "Akademia Pana Kleksa" do wierszy i powieści J.Brzechwy, w kinie na projekcji filmu ''Nowe przygody dzieci z Bullerbyn" szwedzkiej pisarki A. Lindgren. Miała okazję obejrzeć też 110- letnią  książkę o Janie Matejko pochodzącą z 1912 roku, a  wydaną we Lwowie. Dzieci tworzyły i czytały również własne kieszonkowe książeczki. Omówiły lekturę "Pięciopsiaczki" W.Chotomskiej, wysłuchały treści książki "Kłótnia w królewskiej rodzinie" przyszłej pisarki z 2b- Anielki Dudko, nauczyły się dwóch piosenek, zachęcających do czytania. W końcu projekt został podsumowany konkursem  pięknego czytania fragmentów wybranych utworów i wręczeniem pamiątkowych zakładek. Jesień to dobry czas na częstszy kontakt z książką, więc warto pamiętać, że "Książka to takie na świat okienko, książka to wierny przyjaciel twój''...
BR
Data dodania: 2022-11-24 08:54:43