Spotkanie z drugim modułem projektu: „CZYTAM Z KLASĄ - lekturki spod chmurki”

W klasie 2b nadszedł czas na realizację drugiego modułu edukacyjnego projektu czytelniczego: „CZYTAM Z KLASĄ-lekturki spod chmurki”. Realizację modułu pt.: „Mała chmurka w krainie śniegu” uczniowie rozpoczęli od przeczytania lektury: „Zaczarowana zagroda” autorstwa Aliny i Czesława Centkiewiczów. Po zapoznaniu się z treścią utworu dzieci miały za zadanie uzupełnić w lekturniku metryczkę dotyczącą lektury. Napisały imiona i nazwisko autorów, wypisały bohaterów, a następnie stworzyły portret głównego bohatera- pingwina Elegancika. Ustaliły także kolejność wydarzeń występujących w lekturze oraz opowiadały najciekawszy lub najzabawniejszy fragment książki. Uczniowie zgłębili swoją wiedzę także o miejscu, w którym rozgrywa się akcja w lekturze- Antarktydzie i zwierzętach tam żyjących, m. in. zaznaczali Antarktydę na mapie, opisywali części ciała pingwina, porównywali pingwiny Adeli do pingwinów cesarskich. Następnie porównali Antarktydę do wcześniej omawianej Arktyki. Odnośnie życia na Grenlandii powstały interesujące prace plastyczno-techniczne: (makiety „Grenlandia”) wykonane w grupach przez dzieci. Wkrótce uczniowie wykonają także prace na temat Antarktydy w ramach dalszej realizacji drugiego modułu projektu czytelniczego.

A.B.

Data dodania: 2021-02-07 15:29:50