SP2 czci 105. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości

Tego jeszcze nie było! Sienkiewicz gości Piłsudskiego! Bo też i okazja nie byle jaka- 105. rocznica odzyskania przez nasz kraj Niepodległości! Nie mogło więc dzisiaj zabraknąć wśród nas Naczelnika Państwa, czyli Józefa Klemensa Piłsudskiego. Towarzyszyły mu wnuczki: Danusia i Wandzia. Nasz wspaniały Gość przybliżył nam swoje życie i opowiedział, jak doszło do odzyskania przez Polskę wolności. Następnie przydzielił uczniom zadania: uzupełnienie komiksu: "Józef Piłsudski i wolna Polska", narysowanie osi czasu: "Droga do Niepodległej", naukę poloneza i napisanie życzeń dla Polski. A czego my możemy Ci życzyć, Polsko, w Dniu Twojego Święta? Może więcej zadowolonych ludzi, więcej serc życzliwych, uśmiechów na buzi? Mądrych obywateli, dbających o Ciebie, podających pomocną dłoń, gdy jesteś w potrzebie? Bądź zawsze piękna, dumna, rozległa, lecz przede wszystkim NIEPODLEGŁA! W taki to niezwykły sposób uczniowie obchodzili w SP2 Narodowe Święto Niepodległości! ???? Koniecznie zobaczcie, jak poradzili sobie z poszczególnymi zadaniami.

MBodnar

Data dodania: 2023-11-11 16:35:29