Skarby w dyni ukryte

Koniec października to czas, kiedy nadchodzi ostatni moment na jesienne zbiory… tym razem pora na dynię.

Mądre Sowy 29 października (piątek) ubrały się na kolor pomarańczowy,  by z radością uczestniczyć w dyniowych zabawach.

Dzieci poznały ogromną różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Wykonały książeczkę edukacyjną:
Jak rośnie dynia?

Dowiedziały się również, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i można z niej przygotować smaczne i zdrowe dania.

Wspólnie wydrążyliśmy dynię i odkryliśmy co kryje w środku, a oddzielone od miąższu pestki wykorzystaliśmy do twórczych zabaw.

Uśmiech na twarzy przedszkolaków to dowód na to, że zajęcia się udały.
                                                                                         - nauczycielki wychowania przedszkolnego

Data dodania: 2021-11-12 09:45:50