Rozmowa z Piłsudskim

Józefowi Piłsudskiemu tak się spodobało w naszej szkole, że postanowił odwiedzić ją ponownie. A tak naprawdę uczniowie mieli okazję jeszcze raz zobaczyć występ: Amelii, Leny i Kornela w roli wielkiego Marszałka i jego wnuczek. Podczas tej "rozmowy" mogliśmy wiele dowiedzieć się o tym polskim mężu stanu, m.in. o jego prywatnym życiu, że jego pies miał na imię Pies i Piłsudski wytresował go, by ten pilnował ważnych państwowych dokumentów albo że Naczelnik Państwa był strasznym łasuchem, uwielbiał ciastka i mocną herbatę. Dziękujemy p. Oli Kulmie za przygotowanie uczniów, a naszym młodym aktorom za przybliżenie nam kawałka polskiej historii i pokazanie codziennej twarzy naszego wielkiego polityka, jakim niewątpliwie był Piłsudski.

MBodnar

Data dodania: 2023-11-14 09:37:43