Rok 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II

16 października nie mogło być więc inaczej... W  42 rocznicę (16 X 1978r.) wyboru Polaka Karola Wojtyły na Papieża klasa 3b właśnie Jemu poświęciła piątkowe lekcje. Wśród zgromadzonych zdjęć, książek, także autorstwa JP Il, czasopism o tym wielkim Polaku i lecącej w tle ulubionej jego pieśni '"Barka'', uczniowie z  przyjemnością zgłębiali życiorys tego Niezwykłego i Wyjątkowego Człowieka. W pamięć dzieci zapadło wiele cytatów i faktów z Jego dzieciństwa i młodości. Swoje wyobrażenia o Naszym Świętym, jego miłości do  Boga, ludzi, gór -młodzi artyści przelali na papier. Bo najważniejsze, by oprócz wiary, żyła i pamięć.

BR

Data dodania: 2020-10-17 20:16:21