RELACJA Z NIEZWYKŁEJ BITWY LITERACKIEJ - ''CHŁOPCY Z PLACU BRONI

?✨ RELACJA Z NIEZWYKŁEJ BITWY LITERACKIEJ - "CHŁOPCY Z PLACU BRONI ?
Jakiś czas temu uczniowie klasy 5b na lekcji języka polskiego przeżyli niezwykłą przygodę literacką inspirowaną powieścią "Chłopcy z Placu Broni" Ferenca Molnára.
Początek lekcji był jak wkraczanie na plac boju. Uczniowie, wchodząc do klasy, losowali czerwonego bądź zielonego cukierka i tym samym byli przydzielani do drużyny Czerwonych Koszul lub Chłopców z Placu Broni.
Zadanie było jasne: zbudować własną fortecę, przyjąć ustalone barwy zespołu i sporządzić jak najwięcej pytań dotyczących lektury. Papierowe czapki w barwach flagi węgierskiej dodawały magii chwili, a uczniowie w pełni wczuli się w rolę bohaterów. Kartki, na których zapisywali pytania, stały się amunicją w tej pełnej emocji bitwie o plac. W trakcie aktywności nie zabrakło elementu zaskoczenia, gdy uczniowie nie tylko przerzucali sobie nawzajem pytania, ale także sprytnie wymieniali amunicję, angażując się w dynamiczną rozgrywkę.
Po zakończeniu "bitwy" zespoły zebrały się w kręgu, gotowe podzielić się swoją wiedzą. Wzajemne konsultacje, burze mózgów i chwile dyskusji nad pytaniami sprawiły, że lekcja się fascynującą przygodą, podróżą przez świat literatury.
M.W.
Data dodania: 2024-03-15 14:22:45