Rekolekcje wielkopostne

W dniach 13-14 marca w naszej szkole odbyły się Rekolekcje wielkopostne. Poprowadził je ks. Maciej Onaszkiewicz z parafii św. Katarzyny w Goleniowie.

Pierwszego dnia uczestnicy spotkania mogli przypomnieć sobie historię stworzenia świata. Kilka osób lepiło człowieka z gliny- zadanie okazało się dość trudne. Nauczyli się także piosenki o Wielkim Poście, który ma nas przybliżyć do Boga. Uczniowie ujawnili też swoje talenty plastyczne, gdyż każda klasa dostała zadanie, by narysować jeden dzień stworzenia.
Drugiego dnia przypomnieliśmy sobie wiadomości z pierwszego spotkania i skupiliśmy się na człowieku, który ze swej natury jest dobry. Poznaliśmy biblijną historię, opisującą pierwszy grzech. By lepiej zapamiętać, jak działa pokusa i Boże Miłosierdzie, ks. Maciej robił doświadczenia chemiczne, pokazywał filmiki i przy pomocy innych uczniów przedstawił pantonimę.
Dziękujemy ks. Maciejowi za podjęty trud, a uczniom za zaangażowanie.
s. Joanna Grześ
Data dodania: 2024-03-19 10:45:35