Realizacja projektu (Nie)zwykła matematyka

Moduł Vll:Ćwiczymy nie tylko umysł czyli matematyka na sportowo
10.Trening czyni mistrza

✅ Klasa 3b w goleniowskim Klubie Bokserskim "Taurus" (11.06.) miała niebywałą okazję przeprowadzić wywiad z renomowanym sportowcem, członkinią kadry narodowej,trzykrotną mistrzynią Europy (2021,2022,2023) w kategorii do 81kg - MARTYNĄ JANCELEWICZ.

✅ Spotkanie na klubowej sali treningowej zorganizowała sama Mistrzyni, absolwentka naszej szkoły i Gimnazjum nr 1, a towarzyszył Jej trener i założyciel klubu p. Remigiusz Gajewski.

Trener opowiedział dzieciom o początkach i rozwoju kariery sportowej Martyny, krok po kroku opowiedział jak Jego zawodniczka dochodziła do mistrzowskiej formy, razem z dziećmi  wyliczali czas jednostek treningowych bokserki w ciągu dnia, tygodnia i  miesiąca oraz po jakim czasie Nasza goleniowianka osiągnęła pierwszy spektakularny sukces. A było to niespełna 6 lat temu, gdy Martyna miała zaledwie 16 lat.

✅ Wywiad był wzbogacony oglądaniem kolekcji medali Martyny, Jej plakatów ,kroniki oraz świetnym treningiem ,z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu: rękawic, kasków ,worków i ringu.

Kończąc spotkanie z Bystrymi Rekinami, Martyna podkreśliła jak ważne są dla kondycji sportowca: zdrowy styl życia, właściwe odżywianie oraz odpowiednio długi sen. Podkreśliła także, że nie ważne jaki sport będziemy uprawiać, bo  najważniejsze jest aby znaleźć coś co sprawi nam przyjemność i zmotywuje do aktywnego spędzania czasu.

MARTYNKO, bardzo dziękuję Ci za to fantastyczne spotkanie po latach. I tak jak Twój trener i Twoi rodzice jesteśmy z Ciebie bardzo dumni i życzymy Ci wymarzonego złotego medalu na Igrzyskach Olimpijskich za cztery lata.

Beata Rucińska

#NiezwyklaMatematyka #NiezwykłaMatematyka