Projekt „Mały Europejczyk”

Klasy 3a i 3b wzięły udział w projekcie: „Mały Europejczyk”. W ramach niego uczniowie uczestniczyli w trzech lekcjach online o Unii Europejskiej: „Unia dla najmłodszych”, „Unia w kosmosie” oraz „Unia w pigułce”. Poszerzyli także wiadomości na temat swojej ojczyzny na lekcjach z wychowawcą, poznając najdłuższe rzeki, kierunki geograficzne, władze państwowe, stolicę kraju. Ponadto dzieci miały okazję posłuchać o historii swojego miejsca zamieszkania- Goleniowa, spacerując ulicami miasta z p. Wojciechem Jandą- prezesem Goleniowskiego Stowarzyszenia Eksploracji Historycznej Biały Grosz. Wiedzę odnośnie swojej miejscowości uczniowie pogłębili także dzięki wizycie w  Muzeum Ziemi Goleniowskiej (Mini Muzeum) p.  Jarosława Jancelewicza. Dzieci uczestniczyły również w spotkaniach z ekspertami p. Stanisławem Brzozowskim- marynistą z zamiłowania oraz p. Andrzejem Berleciem- marynarzem, dzięki którym poznały wiele interesujących ciekawostek o tematyce morskiej. Na zakończenie nauczyły się śpiewać i grać na dzwonkach piosenkę: „Wesoły żeglarz” oraz wykonując plakaty, podsumowały zdobyte wiadomości.

Angelika Bielecka

Data dodania: 2022-05-19 09:12:05