Projekt CZYTAM Z KLASĄ - lekturki spod chmurki

Klasa 3b podjęła dalsze działania związane z realizacją projektu czytelniczego. Uczniowie wykonali twórcze zadania dodatkowe. W grupach powstały pomysłowe makiety przedstawiające wybrane scenki z przeczytanej lektury: „O psie, który jeździł koleją”. Dzieci zaprojektowały również okładki do książek. Następnie świetnie bawiły się podczas wykonywania zadań detektywistycznych. Wysłuchały listu od chmurki Tosi, po czym wraz z nią stały się detektywami i w grupach wykonały przydzielone zadania: plakaty swojego zespołu agentów i rysopis poszukiwanego. Ponadto uczniowie obejrzeli prezentację na temat zawodów i w odniesieniu do niej wykonali makietę: „Moje miasto zawodów”. Na zakończenie w nawiązaniu do przeczytanej lektury stworzyli rysunki zawodów związanych z koleją i tym samym zakończyli realizację pierwszego modułu projektu.

Angelika Bielecka

Data dodania: 2021-12-17 10:11:03