Poznaj Polskę - 6c i 7a na wyspie Wolin

21 października 2022r. uczniowie klas: 6c i 7a uczestniczyli w wycieczce dofinansowanej przez rządowe przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „ Poznaj Polskę”. Podczas jednodniowej wycieczki związanej z zakresem tematycznym: „Kultura i dziedzictwo narodowe” oraz „Największe osiągnięcia polskiej nauki” uczniowie odwiedzili  Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie, a także Oceanarium w Międzyzdrojach.

Podczas pobytu w skansenie, wśród replik zabudowy wczesnośredniowiecznego Wolina, uczestnicy wycieczki poznali jego historię oraz wierzenia ludów słowiańskich i skandynawskich. Biorąc udział w grze terenowej i warsztatach lepili z gliny, produkowali filc, strzelali z łuku, rzucali oszczepem. Mogli skosztować podpłomyka z marmoladą lub miodem, piernika wypiekanego w piecu chlebowym oraz herbaty ziołowo-owocowej. Działania w grupach uczyły współpracy, integracji, rywalizacji i kompromisu. Po wykonaniu wszystkich zadań był czas na rekreację na „historycznym” placu zabaw oraz zakup „średniowiecznych” pamiątek.

Z Wolina udaliśmy się do Oceanarium w Międzyzdrojach. Tam uczniowie poznali przepiękny świat głębin morskich, podziwiali różnorodne ryby z najdalszych zakątków świata, a w sali multimedialnej, wykorzystując techniki komputerowe, mogli zanurzyć się w morskie głębiny.

Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do restauracji Neptun na smaczny obiad.

Zmęczeni, ale zadowoleni, pełni miłych wspomnień wróciliśmy do domu.

Elwira Lewandowska-Cebo
Agnieszka Sielicka-Maciejewska