Podróże małe i duże - Poznajemy kontynenty

Jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego dzieci z klasy 2b zrealizowały z wielkim zapałem kolejne zadanie projektowe pod nazwą ''Podróże małe i duże -Poznajemy kontynenty ''.

Zarówno w szkole jak i w domu poznawały przez ostatnie dni najdalsze zakątki świata i związane z nimi ciekawostki.

Na dzień poświęcony Azji, przybyły nawet prawdziwe pamiątki i przedmioty z Japonii, udostępnione przez tatę Kuby. Przy okazji projektu była więc okazja, aby utrwalić nazwy, kształty położenie, państwa, budowle, zwierzęta  siedmiu kontynentów.

Po intensywnej, ale i bardzo ciekawej pracy dzieci z 2b wiedzą już czego dokonał  Ferdynand Magellan, czym jest anekumena, czym jedzą i na co polują Japończycy oraz na którym kontynencie zdalna nauka odbywa się od wielu lat.

Z taką wiedzą tylko ruszać w podróże i małe i duże.

Oby  tylko było to możliwe, czego  wszystkim na nadchodzące wakacje gorąco życzymy.

BR

Data dodania: 2020-06-20 10:35:02