Piernikowa lekcja matematyki

Wyjątkowo w tym roku skorzystaliśmy z mieszanki do pierniczków Dr. Oetkera więc było to dla nas dość duże ułatwienie.

Zadaniem uczniów było przeczytać dokładnie przepis, podzielić mieszankę na dwie części (dla dwóch grup), dodać odpowiednie produkty (50g masła i 1 jajko - w każdej grupie), a następnie wyrobić ciasto, rozwałkować na odpowiednią grubość, wyciąć pierniczki i ułożyć je na blasze w ten sposób, aby zajmowały jak najmniej miejsca.

Wszystko to okazało się dla nas bardzo łatwe. Najtrudniejsze było pieczenie pierników. Mieliśmy problem z ustawieniem piekarnika i prosiliśmy o pomoc.

Z dwóch opakowań mieszanki piernikowej upiekliśmy dość sporo pierników. Mogliśmy się nimi wspólnie podzielić...

Okazało się, że w każdej naszej czynności towarzyszyła nam dziś matematyka.

Królowa Nauk jest wszędzie! I towarzyszy nam nie tylko podczas Świąt, ale również podczas przygotowywania do nich. Warto o tym pamiętać!

Uczniowie klasy 4b doświadczali dziś piękna matematyki we wszystkich działaniach związanych z pieczeniem ciasteczek piernikowych.

Była to piernikowa lekcja matematyki.

A.M-N

Data dodania: 2022-12-21 11:54:24