Pasowanie uczniów klas pierwszych na Czytelnika Biblioteki Szkolnej

W dniu 26 kwietnia uczniowie klas pierwszych Ia i Ib zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników szkolnej biblioteki. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania. Zanim jednak nasi uczniowie złożyli przyrzeczenie, dowiedzieli się co to jest biblioteka, księgarnia, jak należy dbać o książki, poznali regulamin obowiązujący w bibliotece oraz zasady zachowania się w bibliotece. Pierwszoklasiści wykazali się doskonałą znajomością bajek i baśni. Po uroczystym przyrzeczeniu zostali przyjęci do grona czytelników naszej biblioteki. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i wypożyczyły pierwsze książeczki.

Naszym małym czytelnikom życzymy cudownych przygód w świecie książek.

Panie bibliotekarki
Małgorzata Chamera i Magdalena Mielczarek