PASOWANIE na UCZNIA

PASOWANIE  na UCZNIA

W ostatni piątek października uczniowie  klasy 1a i klasy 1b zostali włączeni do uczniowskiej braci SP2. Na jesiennie udekorowanej sali, z gracją uroczystość  poprowadził Kornel Żyliński z kl. 4b. W  części artystycznej  złożonej z licznych   piosenek i wierszy  o gotowości bycia uczniem, wystąpili odważnie pierwszoklasiści oraz  uczniowie z klasy czwartej ze specjalnie wybranymi na tę okazję utworami  poezji i muzyki.

W części oficjalnej  zabrzmiał w wyjątkowy sposób hymn państwowy zagrany na skrzypcach przez Aleksandrę  Posieczek i Oliwię Drozdek z kl.4b (ucz.SM I Stopnia w Goleniowie i SM Yamaha ). Po  wypowiedzeniu ważnych słów Ślubowania pierwszoklasiści w obecności delegacji  Radziców,  zostali  pasowani wiecznym piórem na uczniów  przez Panią Dyrektor Krystynę Bielecką-Zagórną. Z rąk Pani Dyrektor uczniowie  przyjęli także gratulacje i pamiątkowe dyplomy.

W  klasach odbyły się poczęstunki, wspaniale  przygotowane przez rodziców. Nie zabrakło i szkolnych  prezentów dla najmłodszych uczniów (rożków obfitości, biretów) ufundowanych przez  Radę Rodziców oraz niespodzianek zorganizowanych przez Rodziców i Nauczycieli. I jak tu nie chodzić do takiej szkoły..? Oby ta szczera radość bycia prwadziwym uczniem towarzyszyła pierwszoklasistom przez długie osiem lat nauki.

BR

Data dodania: 2021-11-06 12:26:36