Mimo że do końca roku szkolnego został już tylko tydzień, w klasie 2b twórcza praca nadal trwa. W czwartek odbyły się bardzo interesujące warsztaty papierorytu. Poprowadziła je artystka grafik, pani Katarzyna Trawicka, która przyjechała do Goleniowa ze Stanisławowa pod Warszawą. Podobnie jak wielu innych prelegentów uczestniczyła ona w spotkaniach i seminarium „Przepis na szczęście”, przygotowanym dla edukatorów sztuki, nauczycieli i animatorów przez kuratorkę projektu, panią Annę Obszyńską, oraz Goleniowski Dom Kultury. Spotkanie tego zacnego grona odbyło się w Rampie Kultura w ramach Ogólnopolskiego Projektu XXXV Festiwalu Sztuki Pięknej Color Art.
Nasz wyjątkowy gość szybko nawiązał świetny kontakt z dziećmi i wyjaśnił zasady niełatwej techniki papierorytu. Dla niewtajemniczonych dodajmy, że jest to nieco prostsza odmiana linorytu. Do pracy przystąpiły więc nie tylko bogata wyobraźnia i zręczne dłonie, ale także dłutka, miski z wodą oraz farba drukarska.
Cały proces tworzenia grafiki przebiegał etap po etapie, zgodnie z określoną procedurą. Dzięki temu dzieci stworzyły oryginalne i bardzo ciekawe prace. Nie zabrakło zachwytu i ogromnej satysfakcji z osiągniętych efektów. Także po mojej stronie było wiele powodów do radości, ponieważ klasa otrzymała same pochwały za pomysłowość, zaangażowanie oraz kulturę współpracy.
My również z wielką wdzięcznością pożegnaliśmy naszego wspaniałego Gościa. Jak się na koniec okazało, pani Kasia także uczęszczała kiedyś do szkoły noszącej imię Henryka Sienkiewicza. Być może więc nie jest to przypadek, że udało nam się spotkać i wspólnie spędzić czas ze sztuką. W końcu sam Sienkiewicz również pięknie rysował...