Odpady segregujesz - surowce odzyskujesz

Pod takim hasłem 17 i 18 października odbyły się w naszej szkole warsztaty ekologiczne dla klas I- IV, których celem było utrwalenie zasady właściwego segregowania odpadów w domu czy w szkole. Spotkania z uczniami poprowadziły Panie z Regionalnego Zakładu Gospodarki Odpadami ze Słajsina. Podczas zajęć dzieci obejrzały film o pracy Zakładu i jego znaczeniu dla środowiska, ilości przewożonych i segregowanych tam odpadów. Każde dziecko mogło też sprawdzić swoją wiedzę, wkładając zużyte opakowanie: szklane, plastikowe, papierowe i biodegradowalne do pojemnika w odpowiednim kolorze.

Na zakończenie Panie wręczyły wszystkim dzieciom ekologiczne, płócienne torby oraz sympatyczne ołówki, dofinansowane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Dziękujemy Paniom za tę bezcenną lekcję podnoszenia świadomości ekologicznej u najmłodszych.
BR
Data dodania: 2023-10-24 10:42:30