Niezwykłe lato z Tess

W dniu dzisiejszym uczniowie klas 4-6 mogli obejrzeć w goleniowskim kinie, w ramach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej, wzruszający i piękny film pt. "Niezwykłe lato z Tess". Opowiada on historię 10-letniego Sama, spędzającego z rodziną wakacje nad morzem. Tam poznaje zwariowaną Tess. Dziewczyna pragnie nawiązać kontakt ze swoim tatą, który nie ma pojęcia, że jest jej ojcem. Sam pomaga Tess w zbliżeniu się do rodzica. Jednocześnie między dwojgiem młodych ludzi rodzi się przyjaźń, a z czasem także miłość. Ta holendersko- niemiecka projekcja porusza istotne dla każdego człowieka kwestie: nawiązywanie trwałych relacji, wartość rodziny, walkę o to, co ważne, zrozumienie celu życia, przyjaźni i prawdziwej miłości. Polecam, nie tylko dla młodszych widzów.

MBodnar

Data dodania: 2024-01-11 08:50:27