(Nie)zwykła Matematyka

Realizacja projektu (Nie)zwykła Matematyka
Moduł III: Matematyczne Kuchenne Rewolucje
PIERNIKOWA LEKCJA
Uczniowie klasy 3b w przedświąteczne dwa dni przygotowywali  zgodnie z tradycją aromatyczne słodkie i kolorowe prezenty, aby w dniu wigilii Świąt Bożego Narodzenia obdarować nimi swoich najbliższych.
- Pierwszy dzień uczniowie spędzili z matematyką w kuchni: czytali przepisy i proporcje, ćwiczyli ułamki dzieląc na części piąte margarynę i części czwarte uformowane  ciasto. Odmierzali  czas zamrażania i procesu pieczenia. Dzielili liczbę foremek i określali grubość ciasta. A w trakcie pieczenia wypełniali świąteczne mandale.
- W efekcie było co podziwiać i tak samo z pewnością niebywale będą wszystkim domownikom smakować.

BR
#NiezwykłaMatematyka