Niezwykła matematyka

#NiezwykłaMatematyka, czyli ''Co w trawie/ w lesie/ piszczy''

Co wspólnego ma ze sobą las, przyrody i matematyka dowiedziała się klasa 2b podczas spotkania (28.10.22r.) z Panem Łukaszem Gurgulem- specjalistą Służby Leśnej. Nie były to zajęcia survivalowe, ale w pełni oddały klimat zajęć terenowych i dostarczyły dzieciom wiele wrażeń oraz całkiem nowej praktycznej,  matematycznej wiedzy. W dłoniach uczniów znalazły się, m.in.: wysokościomierze i średnicomierze. Pan Łukasz wyjaśniał, czym są: obwód drzewa, średnica, promień czy  decymetr. Wskazywał na figury ukryte w liściach, nasionach, ciężar i wytrzymałość drewna, a nawet skład chemiczny. Jednym słowem zajęcia pokazały, że matematyka jest ukryta wszędzie oraz bardzo potrzebna i niezbędna w pracy leśnika. Dziękujemy Panu Łukaszowi za tą bardzo ciekawą lekcję w ramach naszego projektu.

Beata Rucińska

Data dodania: 2022-11-02 14:31:48